„Jó gyakorlat” tanúsítvánnyal ismerte el az Európai Közigazgatási Intézet 2021-ben „Az önkormányzati ASP rendszer továbbfejlesztése és országos kiterjesztése” (ASP 2.0) elnevezésű KÖFOP projektet.
Az Európai Közigazgatási Intézet által 2009-ben alapított Európai Közszolgálati Díj (European Public Sector Award 2021) év végi díjátadó ünnepségén a Közigazgatás- és Közszolgáltatás-fejlesztés Operatív Program (KÖFOP) ASP 2.0 projektje digitális közigazgatás kategóriában kapta a rangos elismerést.
Az idén beküldött, összesen 126 európai pályázat közé a Belügyminisztérium nevezte a KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00008 számú projektet, mely konzorciumi formában, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) vezetésével valósult meg.
Az európai uniós társfinanszírozásból, a Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló önkormányzati ASP (Application Service Provider, magyarul alkalmazás-szolgáltató) rendszer továbbfejlesztése és országos kiterjesztése projekt célja az önkormányzati feladatellátás egységesítése, melyhez az állam központi informatikai támogatást, szoftvereket, alkalmazásokat biztosít. Az Önkormányzati Hivatali Portálra (e-onkormanyzat.gov.hu) kattintva az ország bármely pontjáról, bármikor, kényelmesen, online intézhető több mint 150 különféle ügy, az ipari és kereskedelmitől a birtokvédelmi és hagyatéki ügyeken át a szociális támogatásig. Továbbá a portálon közvetlenül elérhető, egy úgynevezett e-Papír szolgáltatás (epapir.gov.hu), aminek a segítségével szinte bármilyen ügyben benyújtható kérelem.
Az Európai Közigazgatási Intézet (European Institute of Public Administration, EIPA) kétévente, összesen három területen ítéli oda az elismeréseket: digitális, környezettudatos és innovatív közigazgatás kategóriákban. Az Európai Közszolgálati Díjra a kormányzat bármely szintjéről pályázhatnak Európában a közszféra szervezetei.
Magyarország korábban is kitűnt már pályázataival: 2015-ben a közszolgáltatásokhoz való hozzáférés javításával, a kormányablak, egyablakos ügyfélszolgálati reformmal nyerte el az Európai Közszolgálati Díjat. Két éve pedig a jogalkotást támogató ParLex-szel, a törvényalkotás elektronizációja kapcsán kapott elismerést az EPSA „Best Practise” („legjobb gyakorlat”) különdíjával.