Az európai uniós fejlesztésből megvalósult projektben létrehozott 28 önálló fejlesztésnek köszönhetően 39 új és megújított szakspecifikus képzésen több mint 11.500 fő vett részt, emellett 61 új módszertani kézikönyv – ebből 24 a mindenki számára elérhető Külügyi és Külgazdasági Tudásbázison keresztül – is segíti a hatékony külgazdasági és külügyi érdekérvényesítést.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium 2014-es létrejöttekor megvalósuló külügyi feladatellátás átstrukturálásának célja a klasszikus diplomáciai feladatok ellátása mellett külgazdasági és gazdaságdiplomáciai érdekeink fokozottabb érvényesítése volt. Ezzel összhangban „A Külgazdasági és Külügyminisztérium humánerőforrás-gazdálkodásának és belső képzési rendszerének fejlesztése” című KÖFOP-2.1.4-VEKOP-16-2016-00001 azonosító jelű kiemelt projekt legfőbb célként a külügyi és külgazdasági szakemberek munkájának hatékonyabbá tételét határozta meg a pályázati- és felkészítési eljárásához kapcsolódó informatikai feltételek javításának, a belső képzési és továbbképzési rendszer fejlesztésének, valamint a Külügyi és Külgazdasági Tudásbázis kialakításának segítségével. Mindez olyan, szakmai ismeretekkel és megfelelő szakkompetenciával rendelkező, a diplomáciában jártas szakemberek képzését tette lehetővé, akik Magyarország külpolitikai és külgazdasági érdekeit kiemelkedően képesek érvényesíteni.
A projekten belül kialakításra került a külszolgálati pályázati eljárást és felkészülést komplex módon támogató informatikai keretrendszer (Külügyi Humánerőforrás-gazdálkodási és Oktatási Rendszer), amelyen keresztül a tartós külszolgálatra pályázók egyetlen felületen elérhetik a pályázati rendszert, a felkészülésükhöz szükséges tananyagokat és vizsgarendszert, valamint a külügyi és külgazdasági ágazati szakmai ismereteket közvetítő, intézményi tudásbázis megerősítését és a tisztviselők szakmai kompetenciáinak egyéni fejlesztését és ágazatspecifikus ismeretek megszerzését lehetővé tevő információs szakanyagok körének bővítését elősegítő Külügyi és Külgazdasági Tudásbázist.
Az európai uniós fejlesztésből megvalósult projekt elsősorban a közszolgálati tisztviselők/közigazgatási szakemberek szakmai kompetenciáinak – és az ezt támogató eszközök és technikai feltételek – mindenre kiterjedő fejlesztését tette lehetővé. Azonban a mindenki számára rendelkezésre álló Külügyi és Külgazdasági Tudásbázison elérhető kézikönyvek – köztük a 6 nyelven is megjelenő diplomáciai szaknyelvi kézikönyvek –, a kifejezetten az önkormányzati közigazgatási szakemberek számára rendezett workshop-sorozat és az ő munkájukat segítő e-learning tananyagok, valamint a Probono rendszeren keresztül fellelhető 4 e-learning képzés segítségével szélesebb körben is hasznosíthatóvá váltak a projekt eredményei, elősegítve a külügyi és külgazdasági ismeretbővítést. Emellett a teljeskörűen, bárki számára nyíltan pályázható pályázatok pedig a KHOR ún. „külső toborzási felületén” a nyílt internetről Kormányzati Azonosítási Ügynök (KAÜ) SZEÜSZ szolgáltatással bárki számára elérhetővé váltak.
Mindemellett a digitális exportösztönzés és exportfejlesztés elősegítése érdekében megkezdte működését az állami és hazai digitális megoldásokkal kapcsolatos információkat tartalmazó online adatbázis (HYPER – Hungarian Yellow Pages for Export Reconnaissance) és az ezt működtető Digitális Exportfejlesztési Tudásközpont. A projektből biztosított speciális szakértői támogatás hatékonyan segítette elő a külpiacra lépés előtt álló, versenyképes digitális termékkel és szolgáltatással rendelkező magyar kis- és középvállalatok számára a digitális exportképességeiknek növelését és koncentrálását, továbbá jelentős mértékben hozzájárult e cégek nemzetközi megjelenésének fokozásához, amit a konzorciumi tag DJN Kft. most már a projekt keretein túl, de az ott kiépített alapokon állva biztosít a jövőben is minden érdeklődő számára.
A KÖFOP-2.1.4-VEKOP-16-2016-00001 projekt a Magyar Kormány támogatásával, európai uniós forrásból jött létre.