Projekt azonosító száma Projekt neve A projekt rövid leírása
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2015-00003 Elektronikus megoldás az eltérő földrajzi helyszíneken történő közigazgatási ügyintézés munkaszervezésének és kommunikációjának fejlesztésére A fejlesztés a közigazgatás belső folyamatait támogatja videokommunikációra alkalmas végpontok kiépítésével. Célja az igazságügyi folyamatokban kép- és hangrögzítés valamint távmeghallgatás bevezetése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2015-00004 Kormányzati hitelesítés szolgáltatás (Gov CA) kiterjesztése A fejlesztés célja biztonságos elektronikus azonosítási és hitelesítési szolgáltatások fejlesztése és kiterjesztése, egy központi dokumentumhitelesítési szolgáltatás keretében.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2015-00005 Közigazgatás informatikai infrastruktúrájának konszolidálása a költségek csökkentése érdekében A projekt célja az államigazgatás hatékonyságának növelése, valamint az olcsóbb állam kialakítására irányuló kormányzati célkitűzések elérése a közigazgatás informatikai infrastruktúrájának konszolidálása segítségével.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00008 Az önkormányzati ASP rendszer továbbfejlesztése és országos kiterjesztése (ASP 2.0) A fejlesztés célja az önkormányzati ASP szolgáltatásrendszer országos kiterjesztése, önkormányzati csatlakoztatások központi támogatása, szakrendszerek bővítése és továbbfejlesztése, az elektronikus közigazgatási szolgáltatások körének bővítése, az ASP szakrendszerekre mint adatforrásokra épülő adattárház megvalósítása, kapcsolódó hálózat és infrastruktúra bővítése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00011 Közigazgatási eljárásokhoz kapcsolódó levéltári szolgáltatás fejlesztése A fejlesztés célja a központi levéltári szolgáltatások kiterjesztése a vidéki Magyarországra, hogy a levéltárhoz beérkezett kérelmet minden szervezet egységesen online módon képes legyen kezelni. A Magyar Nemzeti Levéltár tagintézményei által végzett adatszolgáltatási, ügyfélszolgálati tevékenység a fejlesztés révén elektronikus csatornákon kapcsolódna a Kormányablakok és szakigazgatási szervek ügyintézési folyamataihoz. 
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00013 Az egységes integrált állami vagyonnyilvántartás közhitelességének és adatkonzisztenciájának ellenőrzéséhez szükséges további fejlesztések A projekt célja egy olyan komplex, az állami vagyongazdálkodáshoz kapcsolódó, külső felek számára nyújtott szolgáltatásrendszer kiépítése, ami három célcsoport irányába növeli az MNV Zrt. elektronikus csatornán keresztül biztosítandó szolgáltatási képességét: az állampolgárok és vállalkozások felé; a tulajdonosi joggyakorlók felé (állam/közigazgatáson belül); a minisztériumok és háttérintézményeik felé (állam/közigazgatáson belül).
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00014 Közúti gépjármű-, vízügyi és légügyi közlekedési-, engedélyezési és vizsgáztatási folyamatok ügyfélközpontú elektronizálása A projekt egyik célja a járművek műszaki adatai lekérdezhetőségének, jármű-előéleti nyilvántartás szolgáltató képességének fejlesztése az ügyfelek jogbiztonságának erősítése, valamint a műszaki vizsgálatokat végzők számára a visszaélések felderítési lehetőségének javítása érdekében. A másik kiemelt célterület a közlekedési képzési és vizsgáztatási folyamatok, illetve azok egységes és központosított kezelését, nyilvántartását, valamint lebonyolítását biztosító komplex informatikai megoldás fejlesztése az ügyfeleket nagy számban érintő és jelenleg jelentős adminisztrációs teherrel járó közlekedési képzési és vizsgáztatási szakterület működésének megújítása érdekében.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00016 Intelligens élelmiszerlánc-biztonsági elemző rendszer létrehozása A projekt célja az Intelligens élelmiszerlánc-biztonsági elemző rendszer (INTEL) létrehozása, hogy a meglévő rendszerek optimalizálása, korszerűsítése, továbbfejlesztése révén minél több adat kerülhessen az elemző rendszerbe, egyúttal megtörténhessen a kapcsolódó hatósági feladat ellátás egyszerűsítése, valamint ügyfél oldali folyamatok elektronizálása.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00020 Központosított kormányzati informatikai rendszer bővítése – „KKIR3” A fejlesztés célja a közigazgatási eljárásokhoz kapcsolódó intézmények (minisztériumok, egyéb ellátottak) hatékonyabb működésének megvalósítása, melyet az ügyintézési technológia hátterét biztosító infokommunikációs szolgáltatások korszerűsítésével, egységesítésével kíván elérni. Ezen kívül a projekt bővíti a cégnyilvántartási és e-beszámolási kötelezettséghez kapcsolódó elektronikus kiszolgálási rendszerek által nyújtott szolgáltatásokat.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00023 Mezőgazdasági Vízhasználat Információs és Ellenőrzési Keretrendszer (VIZEK) kialakítása A projekt célja egyes mezőgazdasági vízhasználattal, öntözéssel összefüggő vízjogi engedélyezési eljárások elektronikus ügyintézésének kialakítása ügyfelek és szakhatóságok bevonásával. Egy térinformatikai eszközökkel támogatott rendszer kerül létrehozásra a vízjogi engedélyek térképi megjelenítésének biztosításával.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00024 A 21. század családtámogatási, nyugdíj és kincstári számlavezető rendszere A projekt célja új, korszerű, integrált családtámogatási és nyugdíjbiztosítási szakigazgatási rendszer kialakítása.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00025 Közigazgatási szakrendszerek egységes eléréséhez és interoperabilitásához központi alkalmazás szintű szolgáltatások biztosítása A projekt célja az állampolgárok mentesítése a felesleges és személyes jelenlétet igénylő ügyintézéstől.  A projekt olyan Személyre Szabott Ügyintézési Felületet (SZÜF) fejleszt ki, amelyen keresztül minden elektronikus közigazgatási szolgáltatás elérhető lesz. Az ügyintézés során a felhasználóknak nem kell különböző intézményi portálokat felkeresniük, egy helyről elérhetnek minden, az ügyintézéshez szükséges információt. A fejlesztések eredményeképpen a felhasználók a KÖFOP projektekben létrehozott összes ügyintézési lehetőséget megtalálják az elektronikus közigazgatási kiindulópontján, a SZÜF-ön.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00026 Hivatalos küldeménykövető A projekt a Magyar Postánál feladott azonosított levélküldemények követésének kialakítására irányul. Lényege az ügykövetés funkció biztosítása minden azonosított postai levélküldeményre kiterjesztetten. A projekt keretében kivezetésre kerül az alapszolgáltatásként nyújtott belföldi papíralapú tértivevény. A feladó a kézbesítésről a tértivevény helyett egy elektronikus igazolást kap vissza, elektronikus tértivevényt. 
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00027 Szabályozott elektronikus ügyintézési szolgáltatások (SZEÜSZ) továbbfejlesztése, bővítése, bevezetése A projekt célja a meglévő SZEÜSZ-ök funkcionalitásának bővítése az e-ügyintézési törvényben meghatározott követelményeknek történő megfelelés biztosítása, a meglévő SZEÜSZ-ök szolgáltató-képességének bővítése és az ügyintézési hatékonyságnövelése érdekében. Emellett cél az elektronikus ügyintézési modell, irányadó módszertan kidolgozása és ennek alapján eljárást elektronizáló pilot fejlesztések lebonyolítása. Mindezen új szolgáltatások tényleges elterjesztése az ügyfelek és az ügyintézési eljárás körében, amelyhez szükséges egy komplex SZEÜSZ edukációs és népszerűsítési program kialakítása. Cél a back office szervezetek ügyfelek által közvetetten, a közigazgatási hatósági eljárásokra közvetett hatást gyakorló háttérműveletek e-megoldásainak fejlesztése. Ezáltal közigazgatási oldalon költséghatékonyság, a belső működés, és az ügyintézési folyamatok egyszerűsödése, a bürokrácia csökkentése érhető el.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00028 Rendészeti tevékenységekhez kapcsolódó hatósági ügyek továbbfejlesztése, a hozzá kapcsolódó elektronikus feldolgozó képesség bővítésével Az „InNOVA” projekt célja a Robotzsaru rendszer továbbfejlesztésével a Robotzsaru NOVA (egyszerűsített elnevezéssel: NOVA) rendszer megvalósítása, amely egységes módszertani és informatikai háttérrel, a legkorszerűbb informatikai módszerek alkalmazásával teljesíti a projekt célkitűzéseit. 
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00029 Integrált Jogalkotási Rendszer A projekt keretében olyan fejlesztések valósulhatnak meg, amelyek célja az adminisztratív terhek csökkentése az úgynevezett belső (közigazgatáson belüli, hivatalok / állami szervek közötti) folyamatok elektronikus támogatása által. Cél a back office szervezetek ügyfelek által közvetetten érzékelhető, a közigazgatási hivatali eljárásokra közvetett hatást gyakorló háttérműveletek (és kapcsolódó folyamatok) e-megoldásainak fejlesztése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00030 A Belügyminisztérium által kezelt nemzeti adatvagyon nyilvántartások továbbfejlesztése, magas szintű szolgáltató képesség megteremtése a KÖFOP 1.1.1, 1.1.2. és 1.2.3. intézkedések támogatása érdekében, az érintett adatvagyon nyilvántartások Kormányzati Adatközpontba történő integrálásával A projektben a közigazgatási eljárások elektronizálása szempontjából olyan kulcsfontosságú szakrendszerek és nyilvántartások igazgatási és/vagy informatikai felülvizsgálata és megújítása, illetve funkcionális továbbfejlesztése történik meg, mint a személyiadat- és lakcímnyilvántartás informatikai rendszere, a közúti közlekedési és a hozzá kapcsolódó nyilvántartások informatikai rendszerei, a személyazonosítást lehetővé tevő okmány-nyilvántartások informatikai rendszerei, valamint egyéb, a megújításra kerülő nyilvántartásokhoz kapcsolódó szakrendszerek.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00031 „Digitális fogyasztóvédelem” – a fogyasztóvédelmi feladatok elektronizálása A projekt célja a fogyasztói bizalom növelése és a fogyasztói jogok érvényesülésének erősítése a fogyasztóvédelmi folyamatok szabályozása és optimalizálása, valamint a folyamatok informatikai támogatásának fejlesztése által.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00032 EKEIDR egységes irat- és folyamatkezelő rendszer a területi közigazgatásra történő kiterjesztésre A projekt célja a megyei kormányhivatalokban a korszerűtlen, szigetszerűen, egymással nem integrált módon működő, és alapvetően a papír alapú iratkezelési és ügyintézési folyamatokat támogató iratkezelési szoftverek és szakrendszerek EKEIDR rendszerrel történő kiváltása, a kormányhivatalok további szakrendszerei EKEIDR rendszerrel történő integrációjával, valamint az EKEIDR rendszer KEÜSZ, SZEÜSZ szolgáltatásokhoz történő illesztésével.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00035 Adóügyi igazgatási eljárások egyszerűsítése, adminisztratív terhek csökkentése A projektben megfogalmazott legfontosabb cél, hogy a NAV szolgáltató képességeinek kiterjesztésével, mind az ügyfél oldali (front office), mind a NAV szervezetén belüli (back office) adminisztratív terhek csökkenjenek, valamint a hivatali ügyintézést és szolgáltatásnyújtást egyaránt támogató adattárház integráció és infrastruktúra tovább javuljon, még hatékonyabbá váljon.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00036 A külgazdasági és külügyi működést támogató kiemelt alapfolyamatok fejlesztése és szolgáltatási kapacitásuk bővítése A projekt keretében a Külgazdasági és Külügyminisztérium konzuli területén végzendő feladatok elektronikus közigazgatási- és közszolgáltatásának fejlesztése és bevezetése valósul meg, melynek célja, hogy az adatok olyan formában és minőségben legyenek elérhetőek, amelynek során az állampolgárok, valamint a kis- és középvállalkozások részére az információk gyorsan és megbízható forrásból juttathatóak el. További célkitűzés, hogy segítse és támogassa a vállalkozások termékeinek és szolgáltatásainak a külpiacra jutását, illetve elősegítse a vezetői döntéseket és megbízható alapot nyújtson a stratégiai célok eléréséhez. Emellett a hagyományos űrlapok és dokumentumok használata helyett, szabályozott elektronikus ügyintézési szolgáltatások (SZEÜSZ) bevezetése valósul meg.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00037 3D alapú adat infrastruktúra kialakítása A projekt célja olyan korszerű e-ügyintézési megoldások és a megoldások alapját adó infrastruktúra (együttesen: a 3D alapú adat infrastruktúra) létrehozása, melyek a lakosság és a vállalkozások számára egyaránt lehetővé teszik az építésügyi és térségi tervezésben érintett (tér)adatok elérését és felhasználását. Ez részben az Országos Építésügyi Nyilvántartás (OÉNY) már meglévő adatgyűjtő-adatmegjelenítő moduljainak (e-közmű, ÉMO) funkcionális továbbfejlesztésével, részben új modulok/alkalmazások/funkciók (4TR, Nemzeti Mintaterv-katalógus, Nemzeti Fejlesztési Potenciál Térkép, Állami Középület Kataszter, Építőipari Tételes Költségadatbázis ÉTKA), Településképi Arculati Kézikönyvek (TAK) létrehozásával valósítható meg.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00038 E-építés keretrendszer – innovációval a magyar emberek szolgálatában A projekt operatív célja egy innovatív, szolgáltató szemléletű, felhasználóbarát, az építési beruházási folyamat főbb fázisait kiszolgáló, a hatósági eljárások elektronizálását támogató e-építési rendszer létrehozása. Ez részben az Országos Építésügyi Nyilvántartás (OÉNY) már meglévő moduljainak (ÉTDR, E-építési napló, kisebb alkalmazások) funkcionális továbbfejlesztésével, integrálásával, részben új – ugyanakkor szintén az OÉNY-hez integrálandó – modulok/alkalmazások (pl. Tervpályázat, SZASZER) kialakításával valósítható meg.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00040 E-ingatlan-nyilvántartás A projekt célja egyrészről az „ügyfél-orientált földhivatali elektronikus szolgáltatások kialakítása”, azaz olyan új e-megoldások és kommunikációs csatornák kialakítása és széles körű bevezetése, melyek egyrészről megteremtik az elektronikus ügyintézés és kapcsolattartás lehetőségét a közigazgatás ügyfelei számára, valamennyi újraszervezendő földhivatali eljárás során. Továbbá, az érintett nyilvántartásokra épülően olyan új elektronikus szolgáltatások fejlesztése valósul meg, melyek „értéket teremtenek” az igénybe vevők számára, és ezáltal nő az állam által nyújtott közszolgáltatások ügyfelek általi pozitív megítélése. Másrészről cél a „földhivatali belső folyamatok elektronikus újraszervezése”, vagyis olyan új szakrendszeri funkciók és eljárásrendek létrehozása, melyek a jelenleginél hatékonyabb „munkafolyamat” (workflow) támogatást biztosítanak az újraszervezendő földhivatali eljárásokhoz kapcsolódó belső (back-office, háttérműveleti) folyamatok végrehajtásához, azok átfutási idejének csökkentéséhez.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00041 A szolgáltató kormányhivatali és közigazgatási modell bevezetése A Modell bevezetésének célja minőségi közszolgáltatás nyújtása a különböző hatósági eljárásban részt vevő ügyfeleknek, az önkormányzatoknak, vállalkozásoknak, civil szervezeteknek. A Modell a Hivatal belső működési rendjében nagy hangsúlyt helyez a szervezet általános működési kultúrájára, az emberi erőforrás gazdálkodásra.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00042 A kormányhivatal irányításának hatékonyabbá tételét biztosító háttér kialakítása A fejlesztés célja a kormányhivatalok hatékony irányításához szükséges információ és elemzési háttér biztosítása, és a belső hivatali működésben is az elektronikus forma alkalmazásának elterjesztése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00043 A hatáskör átcsoportosításból adódó szakrendszeri integrációs feladatok A projekt alapvető célja, hogy az elmúlt időszak közigazgatási átszervezését, a járási hivatalok feladatellátását informatikai fejlesztésekkel támogassa. A bürokratikus terhek csökkentésének szem előtt tartásával ezek biztosítják a különböző nyilvántartások közötti adatkapcsolatot, az információk automatizált rendelkezésre állását.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00045 Területi államigazgatás egységes működését támogató rendszerfejlesztések A fejlesztés célja a területi államigazgatás intézményi alapját biztosító kormányhivatalok egységes működését támogató informatikai rendszerfejlesztések megvalósítása
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00046 Hatósági eljárások és hatósági jogalkalmazási gyakorlat felülvizsgálata és egyszerűsítése A projekt célja a közigazgatási eljárásokkal összefüggő folyamatok egyszerűsítése, egységesítése, újraszervezése jogi és módszertani eszközökkel, továbbá kiegészítve informatikai megoldásokkal.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2017-00048 A Nemzeti Akkreditáló Hatóság hatósági eljárásainak tudásalapú átalakítása és az ehhez kapcsolódó szervezeti és informatikai fejlesztés a közigazgatási szolgáltatások átfutási ideje csökkentésének és minősége javításának érdekében A fejlesztés célja a NAH Akkreditációs Szakrendszer, tudástár és akkreditációs archívum kialakítása, az eljárások és folyamatok átalakítása, az IT támogatás megvalósítása, egy korszerű  workflow alapú szakrendszer kiépítésével.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2017-00050 Földmegfigyelési Információs Rendszer A projekt fő célja egy olyan átfogó központi kormányzati képesség kialakítása, amely a közigazgatást, a szakigazgatási rendszereket, a privát szférát, továbbá a teljes magyar társadalmat releváns, részletes, könnyen hozzáférhető és naprakész földmegfigyelési adatokkal látja el.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2017-00051 Az egészségügyi ellátási rendszer pénzügyi irányítási és közigazgatási funkcióinak megújítása A projekt célja a szakterületi rendszerek integrált szemléletben történő fejlesztése, a meglévő rendszerek továbbfejlesztése, az ágazatban korábban szigetszerűen működő rendszerek összekapcsolása,a kapcsolódó szervezeti folyamatok fejlesztése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2017-00052 A bírósági igazgatás további elektronizálása (Digitális Bíróság)  A projekt célja a bírósági határozatok közzétételének és anonimizálásának fejlesztése, a bírósági iratok  elektronizálása, a központi Kormányzati Szolgáltatási Busszal való kapcsolat kiépítése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2017-00053 Ügyfélkapcsolati rendszerek fejlesztése A projekt célja a kormányhivatalok ügyfélkapcsolati tevékenységeinek hátterét képező informatikai támogató háttér és kapcsolódó folyamatok fejlesztése, hatékonyabbá tétele. A belső folyamatok optimalizálásával, az információk hatékonyabb megosztásával és a folyamatok elektronizálásával csökken az ügyintézések átfutási ideje és az ügyfelekre háruló adminisztrációs teher.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2017-00054 Köznevelés Állami Fenntartóinak Folyamat-Egységesítése és Elektronizálása (KAFFEE) A projekt célja a köznevelési intézmények által jelenleg működtetett, nem egységes, egymással nem integrált ügyintézési, tanulmányi, pénzügyi, gazdálkodási és HR folyamatok, és az ezeket támogató, szigetszerűen működő informatikai rendszerek helyett országosan egységes, egymással integrált, elektronikus ügyintézést és kapcsolattartást biztosító ügyintézési, tanulmányi, gazdálkodási és HR folyamatok és ezeket támogató informatikai rendszerek bevezetése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2018-00055 A szőlő és bor ágazat elektronikus ügyintézési és ellenőrzési rendszerének kialakítása és az elektronikus pincekönyv vezetési lehetőség biztosítása A projekt célja, hogy egy  egységes, központi informatikai rendszer létrehozása mellett a papír alapú eljárásokat elektronizálja. A cél eléréséhez fejlesztésre kerülő informatikai rendszer a következő elemekből tevődik össze: ágazati nyilvántartórendszer szükséges mértékű továbbfejlesztése és a meglévő szakrendszerek összekapcsolása; elektronikus ügyintézési alkalmazás kialakítása; vállalkozói és állampolgári kiszolgáló alkalmazás fejlesztése (webes kliens és mobil alkalmazás).
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2019-00056 A konzuli ügyintézést támogató elektronikus szolgáltatások fejlesztése A projekt fő célja az állampolgárok számára elérhető szolgáltatások elektronizálása, az ügyféloldali fejlesztések előtérbe helyezése, valamint a konzuli területen végzendő munkafolyamatok elektronikus kialakítása, támogatása és bevezetése, és ezáltal a közigazgatás szervezettségének, elektronizáltsági szintjének növelése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2019-00057 Az informatikai beszerzések központosítását támogató rendszer továbbfejlesztése, bővítése (Integrált DKÜ Portál Rendszer) A projekt célja a Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt. (DKÜ) kormányzati informatikai fejlesztések és beszerzések vizsgálatával, ellenőrzésével, a beszerzések összehangolásával és végrehajtásával  kapcsolatos feladatainak ellátásához szükséges új informatikai rendszer - az Integrált DKÜ Portál Rendszer (IDPR) - létrehozása, ami segítségével a DKÜ növekvő ügyszám mellett is magas színvonalon, az információbiztonsági- és felhasználói elvárásokat optimalizálva tudja feladatait ellátni.  
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2020-00058 Mesterséges intelligenciával támogatott ügyintézési pont (KIOSK) kiterjesztése a kormányhivatalokra, illetve más külső helyszínekre A projekt elsődleges célja, hogy a közigazgatási ügyintézési pontok mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásának bevezetésével, az elektronikus támogató környezet és funkciók továbbfejlesztésével még hatékonyabbá váljanak. Ezt elsősorban a „hétköznapi” állampolgári ügyintézési folyamatok automatizálásával, a hivatali dolgozó személyes beavatkozását kiváltó megoldással tervezi elérni.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2020-00059  Oktatási Nyilvántartás továbbfejlesztése A projekt célja az oktatási nyilvántartásról szóló 2018. évi LXXXIX. törvény szerinti, az Oktatási Hivatal által működtetett központi elektronikus, közhiteles oktatási nyilvántartás továbbfejlesztése annak érdekében, hogy az ott kezelt bizonyos oktatási jogviszony, oklevél és bizonyítvány adatok elérhetővé, transzparensen megjelenítetté váljanak a Magyarországon működő köznevelési és felsőoktatási intézményekkel, az oktatási ágazat bizonyos szintjeivel kapcsolatba kerülő állampolgár számára. Cél a meghatározott köznevelési, középfokú és felsőoktatási tevékenységhez kapcsolódó eljárások esetében elektronikus űrlapkezelési és egyéb szolgáltatások továbbfejlesztése, eljárások elektronizálása, továbbfejlesztése.
KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2020-00059  Oktatási Nyilvántartás továbbfejlesztése A projekt célja az oktatási nyilvántartásról szóló 2018. évi LXXXIX. törvény szerinti, az Oktatási Hivatal által működtetett központi elektronikus, közhiteles oktatási nyilvántartás továbbfejlesztése annak érdekében, hogy az ott kezelt bizonyos oktatási jogviszony, oklevél és bizonyítvány adatok elérhetővé, transzparensen megjelenítetté váljanak a Magyarországon működő köznevelési és felsőoktatási intézményekkel, az oktatási ágazat bizonyos szintjeivel kapcsolatba kerülő állampolgár számára. Cél a meghatározott köznevelési, középfokú és felsőoktatási tevékenységhez kapcsolódó eljárások esetében elektronikus űrlapkezelési és egyéb szolgáltatások továbbfejlesztése, eljárások elektronizálása, továbbfejlesztése.
KÖFOP-2.1.1-VEKOP-15-2016-00001 A közszolgáltatás komplex kompetencia, életpálya-program és oktatás technológiai fejlesztése A projekt céljai a közszolgálatban dolgozók egyéni fejlesztési terven alapuló kompetencia-fejlesztése, a közszolgálatban dolgozók hatékonyabb tanulását segítő tanulási környezet, oktatás-technológia és képzésmenedzsment fejlesztése, és a kompetencia-alapú közszolgálati életpálya-programot támogató szolgáltatások fejlesztése.
KÖFOP-2.1.2-VEKOP-15-2016-00001 A jó kormányzást megalapozó közszolgálat-fejlesztés A projekt célja a jó kormányzást célzó tényalapú közszolgáltatás-fejlesztés hatásvizsgálati és kutatási megalapozása, a jó állam mutatók méréséhez szükséges módszertan kialakítása, a mérések módszertani és informatikai támogatása, valamint minőségbiztosítása a KÖFOP projektek esetén, a közszolgálat-fejlesztés nemzetközi kompetencia-igényeinek támogatása, a közszolgálati kiválósági központ fejlesztése, a közszolgálati szellemi vagyon fejlesztése, a tudáshoz jutás elősegítése, a fejlesztéspolitikai kapacitások erősítése, a helyi önkormányzati közszolgálati stratégiai-fejlesztési képességek erősítése és a Jó Állam Mutatók mérése.
KÖFOP-2.1.3-VEKOP-15-2016-00002 A területi államigazgatási szervek humánerőforrásának fejlesztése Az ügyfelek elégedettségének, illetve a munkatársak elkötelezettségének és felkészültségének növelése a területi államigazgatás humánerőforrásának fejlesztése, valamint a közszolgáltató szervek átvilágítása által. 
KÖFOP-2.1.4-VEKOP-16-2016-00001 A Külgazdasági és Külügyminisztérium humánerőforrás-gazdálkodásának és belső képzési rendszerének fejlesztése A projekt keretében felülvizsgálatra és átalakításra kerül a KKM humánerőforrás-gazdálkodása és a belső szakmai képzési rendszere, valamint megtörténik az ehhez kapcsolódó működési, szabályozási és oktatási környezet biztosítása. Megújulnak rendszerszinten a külügyi igazgatást és a külképviseleteket érintő személyügyi folyamatok. A projekt célkitűzése a külgazdasági és külügyi intézményrendszerében a szervezeti tudásbázis megerősítése, a közfeladat-ellátást támogató ágazati elemzési és kutatás-fejlesztési tevékenység növelése, valamint kapacitásának bővítése, továbbá ehhez kapcsolódóan korszerű ágazati tudásmenedzsment-rendszer kialakítása. A fejlesztés fontos részét képezi a külügyi és diplomáciai tudástranszfer aktivizálását elősegítő nemzetközi együttműködések kiszélesítése, a korszerű külgazdasági és külügyi feladatellátás fejlesztési lehetőségeit vizsgáló ágazati szakmai kutatás-elemzések lefolytatása, valamint ezekhez kapcsolódó gyakorlati ismereteket közvetítő és a munkavégzés hatékonyságát segítő információs rendszer kialakítása.
KÖFOP-2.1.5-VEKOP-16-2016-00001 A versenyképes közszolgálat személyzeti utánpótlásának stratégiai támogatása A projekt célja egyrészt a közszolgálati pályára vonzást, beillesztést és a pályán tartást szolgáló HR menedzsment eszközeinek kialakítása, másrészt az életpályák működtetési feltételeit biztosító kormányzati, szervezeti és személyes közszolgálati kompetenciák fejlesztése. A projekt a közszolgálat személyzeti utánpótlásának biztosítását, a pályára vonzás – beillesztés – pályántartás hármas egységében kívánja megvalósítani. Ennek érdekében a pályaorientáció, a mentori rendszer, a kiválasztás, a mobilitás, a tudásmegosztás, valamint a közszolgálati személyzetpolitikai döntéshozatal támogatása azon kiválasztott célterületek, amelyeken a megvalósítók fontos vállalásokat tesznek.
KÖFOP-2.1.7-VEKOP-18-2021-00001 Az állampolgári ügyintézés lehetőségeinek szélesítése Az állampolgári ügyintézés lehetőségeinek szélesítése projekt átfogó célja, hogy előkészítse a kormányhivatalok működése, a területi közigazgatás tervezett fejlesztései, az ügyintézés lehetőségeinek szélesítése és a Jó Állam Projekt Mutatók mérése területén a 2021-2027-es időszakra tervezett és esedékes informatikai és működési fejlesztéseket, azok gyorsabb, hatékonyabb, és eredményesebb megvalósítása érdekében. Cél továbbá az eddig megvalósuló, illetve folyamatban lévő közigazgatási fejlesztések egységes lehatárolása, és az ezekhez, valamint az azonosított hivatali és állampolgári igényekhez történő illeszkedés mentén magas szintű stratégiai és koncepcionális dokumentáció, javaslatcsomag és segédanyag kidolgozása.
KÖFOP-2.2.1-VEKOP-16-2016-00001 A nemzetbiztonsági ellenőrzések elektronizálása a korrupciós esetek nagyobb arányú felderítése, illetve megelőzése érdekében    A fejlesztése keretében a Nemzetbiztonsági ellenőrzés és a cégellenőrzéshez kapcsolódó ügymenetek elektronizálása valósul meg.
KÖFOP-2.2.2-VEKOP-16-2016-00001 KÖFOP keretében megvalósuló fejlesztések IT biztonságának növelése, ezáltal rendszerekkel összefüggő korrupciós lehetőségek és kockázatok csökkentése A projekt célja a korrupciós kockázatnak kitett közigazgatási információs rendszerek védelmének megerősítése, olyan előrejelző rendszer kialakításával, amellyel láthatóvá, illetve felderíthetővé válnak az esetlegesen bekövetkező korrupciós cselekmények és egyéb visszaélések.
KÖFOP-2.2.3-VEKOP-16-2016-00001 Kapacitásfejlesztés és szemléletformálás a korrupciós esetek nagyobb arányú felderítése, illetve megelőzése érdekében A projekt keretében megvalósuló beavatkozások egy új, a korrupció megelőzésére, a korrupciós esetek felderítésére szakosodott kormányzati funkció felállítását támogatják a szükséges szervezetfejlesztés, kapacitásfejlesztés, valamint eszközbeszerzés végrehajtásával, emellett a vagyonnyilatkozatok átláthatóságát támogató informatikai megoldás kerül fejlesztésre. A tervezett beavatkozások eredményeként a közigazgatási szakemberek felkészültebbek lesznek a korrupciós kockázatok kivédésére, továbbá lakossági szemléletformálás történik.
KÖFOP-2.2.5-VEKOP-15-2016-00001 Átláthatóság a közpénzek felhasználásánál, államháztartási adattárház A projekt az államháztartási pénzügyi információs rendszer továbbfejlesztését, az államháztartási folyamokat támogató információs háttér konszolidálását, a költségvetési tervezési rendszer megújítását, valamint az ehhez szükséges kompetenciafejlesztést kívánja a projekt keretében megvalósítani. 
KÖFOP-2.2.6-VEKOP-18-2019-00001 Az információszabadság hazai gyakorlatának feltérképezése és hatékonyságának növelése A projekt az információszabadság hazai helyzetének feltárását és gyakorlatának feltérképezését támogatja kiemelten 4 darab célirányos, célcsoportspecifikus elemző kutatás végrehajtása által. Célja a hazai jogszabályokban rögzített közzétételi kötelezettség gyakorlati megvalósulásának átfogó, mélyreható, komplex módszereket alkalmazó vizsgálata, valamint a hazai és nemzetközi tapasztalatok alapján a jogalkotók részére ajánlások megfogalmazása és az eredmények disszeminációja.
KÖFOP-2.2.6-VEKOP-18-2019-00002 Jogszabályban rögzített közadatokat tartalmazó adatkörök, valamint egyéb nyilvántartott adatkörök felmérése és azok szabályozási oldali felülvizsgálata A projekt fő célja, hogy a közigazgatás szolgáltató képességének növelését támogassa, amelynek keretében a projekt célcsoportját jelentő állampolgárok és vállalkozások számára személyre szabott (az állampolgár és a vállalkozás élethelyzetéhez igazodó), a jogszabály-előkészítési folyamatokra alapozott szolgáltatásokat nyújtson.
KÖFOP-2.2.7-VEKOP-20-2020-00001 Automatikus Közigazgatási Döntéshozatali (AKD) rendszer SZEÜSZ kialakítása A fejlesztés eredményeként automatikus döntéshozatal közigazgatási eljárások folyamatába építésével csökkennek a döntéshozatali folyamat során a beavatkozási lehetőségek, hosszabb távon hozzájárulva a közigazgatás átláthatóságának erősítéséhez.
KÖFOP-2.3.1-VEKOP-16-2016-00001 Helyi közszolgáltatás információs rendszer fejlesztése és bevezetése (IKIR) A projekt fő célja, hogy fejlesztésével létrejöjjön egy több komponensű, ágazati rendszereken átívelő, integrált elemzési és vezetői információs rendszer a helyi közszolgáltatások nyomon követésének, elemzésének és értékelésének támogatására. Bevezetése eredményeképpen a jelenleg heterogén ágazati és egyéb funkcionalitású adatbázisok helyett egy, a helyi szintű közszolgáltatásokkal kapcsolatos, integrált információs bázis jön létre.
KÖFOP-2.3.1-VEKOP-16-2021-00002 Az IKIR rendszer kiterjesztése és továbbfejlesztése A projekt célja az IKIR-hez csatlakoztatott ágazati adatbázisok számának bővítése annak érdekében, hogy az IKIR-t használó önkormányzati felhasználók a helyi közszolgáltatások szervezésének megfelelően az alaprendszernél szélesebb körű elemzési lehetőséget vehessenek igénybe. Éppen ezért tervezetten 10 új adatbázis kerül becsatlakoztatásra. Az IKIR II. fázis keretében a települési önkormányzatok mellett tervezetten a megyei önkormányzatok is jogosultságot kaphatnak az IKIR használatához, ezen felül a bizonyos funkciók esetében korlátozottan, de az IKIR felhasználóinak köre is bővítésre kerül a lakossági hozzáférés lehetőségének megteremtésével. Így a területi önkormányzatok, megyei önkormányzati szervezeti egységek és bizonyos funkciók esetében a lakosság is igényelheti az IKIR szolgáltatásait.
KÖFOP-2.3.2-VEKOP-15-2016-00001 Hálózatfejlesztés Támogató Monitoring Rendszer (HTMR) létrehozása A projekt eredményeképpen a Szupergyors Internet Program részeként egy olyan egységes, folyamatosan frissülő, a hálózati infrastruktúra feltérképezését és az elektronikus közműnyilvántartás eredményeit figyelembe vevő, országos szintű, térinformatikai alapú, elektronikus hírközlési nyilvántartás jön létre, amely naprakész módon alkalmas a hálózatfejlesztési pályáztatás kezelésére, a nyertes pályázatok végrehajtásának felügyelőmérnöki támogatására, továbbá megteremti a lehetőséget a kapcsolódó hatósági folyamatok elektronikus támogatására. A projekt révén megvalósul egy, a pályáztatások megalapozásához szükséges, a tervezési és ellenőrzési feladatokat támogató részletes, térképes megjelenítést is biztosító rendszer és hálózati nyilvántartás az újgenerációs hálózati lefedettségről. A nyilvántartáshoz történő hozzáférés webes eléréssel és automatizálható módon biztosított valamennyi hálózatfejlesztési témában érintett szervezet számára, megfelelő alapot biztosítva a fejlesztésekkel kapcsolatos döntések meghozatalához.
KÖFOP-2.3.3-VEKOP-16-2016-00001 Helyi versenyképesség-fejlesztési kutatási program A projekt célja a helyi közszolgáltatásokat érintő reformok ás szakpolitikai döntések előkészítése és körültekintő megalapozása: a közszolgáltatások települési szintű adatokat tartalmazó integrált, információs bázisának továbbfejlesztése, a helyi közszolgáltatások működési rendszerének felülvizsgálata. A helyi versenyképesség-fejlesztési kutatási projekt szolgáltatási innovációs fókuszában a helyi közszolgáltatások minőségi tényezői állnak: a szolgáltatások minőségének, költséghatékonyságának növelése, a helyi versenyképesség fenntartása, valamint a gazdasági lehetőségek előmozdítása. 
KÖFOP-2.3.4-VEKOP-15-2016-00002 Önkormányzati fejlesztések figyelemmel kísérése II. A projekt célja a hatékony és szolgáltató önkormányzati szemlélet kialakulása, az önkormányzati működés fejlesztése, a közösségen alapuló problémamegoldás ösztönzése, az előnyös kapcsolatok előmozdítása, valamint a civil társadalom bevonása területein kíván hatékony fejlesztésekhez való hozzájárulás.
KÖFOP-2.3.6-VEKOP-16-2017-00002 Integrált közcélú víziközmű adatbázis Az Integrált Közcélú Víziközmű Adatbázis, azaz az IKVA célja, hogy megvalósításával létrejöjjön egy olyan komplex, integrált működtetési és informatikai rendszer, amely a víziközmű-szolgáltatási tevékenységhez kapcsolódóan felhasználja a víziközmű-szolgáltatók, az ellátásért felelősök, valamint a víziközmű-szolgáltatás felügyeletét ellátó szervezet érdekkörében keletkezett adatokat, információkat. Ezáltal egy olyan egységes, modern, stabil és a hivatali munkát segítő adatbázis jön létre, amely képes kapcsolódni a már meglévő és folyamatban lévő fejlesztések során kialakított adatbázisokhoz, ugyanakkor olyan új adatok kezelését is megvalósítja, amelyek mára nélkülözhetetlenek a víziközmű-szolgáltatás területén hatósági feladatokat ellátó, valamint díj-megállapítási jogkört gyakorló, illetve egyéb ágazati feladatot teljesítő szervek számára.